Bio Tank

Bakteryjno-enzymatyczny preparat do degradacji depozytów tłuszczowych w układach kanalizacyjnych, tłuszczownikach oraz przepompowniach.
Karta techniczna Karta charakterystyki
Dzięki specjalnie dobranym enzymom Bio Tank początkowo poprzez rozdrobnienie zwiększa powierzchnię osadu organicznego czyniąc go bardziej dostępnym dla bakterii, a następnie dzięki szybko namnażającym się drobnoustrojom aerobowym i fakultatywnym upłynnia go i rozkłada go biologicznie na najprostsze frakcje. Zawarte w preparacie komponenty zwalczają brzydki zapach.
Sposób użycia:
Wstrząsnąć przed otwarciem!
Środki dezynfekujące, żrące, wybielacze i kwasy niszczą aktywność biologiczną preparatu. Nie ma możliwości uszkodzenia przewodów kanalizacyjnych, ani przedawkowania preparatu wskutek jego użycia. Preparat zawiera drobnoustroje, które nie wymagają żadnych specjalnych środków ostrożności w czasie stosowania i dystrybucji.
Sposób użycia - podstawowy:
Wyjściowe dozowanie dla przepływów dobowych:
1 litr Bio Tank na każde 100 metrów sześciennych przepływu.
Stosowanie konserwacyjne do tłuszczowników:
1-2 litr Bio Tank do 20000 litrów pojemności raz na 7 dni.
Ostrzeżenia:
Przechowywanie - nie zamrażać, przechowywać w temp. powyżej 0ºC i poniżej 40ºC
Informacje techniczne:
Wygląd - płyn
Kolor - jasny brąz
Wartość pH w nasyconym roztworze: 7
Uwagi:
W przypadku zastosowań w sektorze żywieniowym, przemysłowym, wodociągowym prosimy o kontakt z działem technicznym lub lokalnym dystrybutorem.
W celu zwiększenia wygody stosowania, jak również wydajności i skuteczności preparatu rekomendujemy przy jego aplikacji zastosowanie zasilanych na baterie lub prąd pomp dozujących BIO-PRODUKTY-MODD/BODD II
Typowe miejsca zastosowania:
  • Tłuszczowniki
  • Przepompownie
  • Układy kanalizacyjne
Pomoc i więcej szczegółów u doradcy