Bio Dose

Bio-enzymatyczna degradacja osadu tłuszczowego.
Badania Karta techniczna Karta charakterystyki
Bio Dose jest trwałym płynem zawierającym wyselekcjonowane mikroorganizmy i enzymy, które skutecznie rozkładają tłuszczowe odpady typowo odprowadzane przez kanalizację kuchenną i w przemyśle spożywczym. Bio Dose nadaje się do użycia we wszystkich typach kanalizacji, jak i do konserwacji szamb, tłuszczowników i przydomowych oczyszczalni ścieków.
Bio Dose działa w dwóch etapach:
Aktywowane wodą enzymy rozbijają odpady na mniejsze cząsteczki, łatwiej dostępne dla mikroorganizmów. Natychmiast poprawia się przepustowość przewodów kanalizacyjnych i wyeliminowane jest źródło nieprzyjemnych zapachów. W następnym etapie mikroorganizmy rozkładają rozdrobnione substancje stałe (tłuszcz, papier) na płyn i gazy. Bio Dose jest trwały w przechowywaniu do czasu aktywowania przez wymieszanie z wodą. Mała ilość (50 ml) Bio Dose zaaplikowana bezpośrednio do odpływu i pozostawiona na noc efektywnie odblokowuje wąskie przewody kanalizacyjne.
Regularnie stosowany jako środek zapobiegawczy, Bio Dose chroni przed osadzaniem się tłuszczu i innych osadów w rurach, tłuszczownikach, czy też kolektorach kanalizacyjnych.
Środek regularnie nanoszony wprost do odpływu, oczyszcza kanalizację na całej długości narażonej na osadzanie się ścieków i odblokowuje zastałe osady z optymalną efektywnością.
W zakładach zbiorowego żywienia Bio Dose jest oszczędny w użyciu. Typowo stosowany osłaniająco wystarcza w jednorazowej dawce 1 ml (1/5 łyżeczki) po posiłku lub po każdorazowym odprowadzaniu ścieków. Jedno opakowanie (25 litrów) pokrywa zużycie po 25 000 posiłkach, przy konsekwentnym stosowaniu preparatu.
Informacje techniczne:
Bio Dose zawiera enzymy
Lipolityczne (rozkładające tłuszcze)
Proteolityczne (materiał białkowy)
Amylolityczne (skrobia)
Cellulolityczne (celuloza)
Bio Dose zawiera grupy nieszkodliwych mikroorganizmów, około 50 milionów/ml. Bio Dose jest płynem
o kremowym kolorze o lekkim zapachu drożdży i pH pomiędzy 6.5 - 7.5
Bio Dose jest trwały przez okres minimum 12 miesięcy przechowywany w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w pokojowej temperaturze z dala od bezpośredniego słońca. Preparat nie jest szkodliwy, nie podrażnia zgodnie z brytyjskimi normami CHIP - Programem Ochrony Zdrowia Dziecka i COSHH - Kontrolą Substancji Szkodliwych dla Zdrowia.
Sposób użycia:
Wstrząsnąć przed otwarciem.
Wstępne stosowanie do tłuszczowników:
Wlać 500-1000 ml do dowolnego (najlepiej najbliższego) ujścia prowadzącego do tłuszczownika i spłukać niewielka ilością wody.
Stosowanie konserwacyjne do tłuszczowników:
W zakładach zbiorowego żywienia do 75 serwowanych posiłków dziennie dawka wynosi 100 ml/dz., a przy 250 posiłkach - 300 ml/dz. Przy zwiększonej eksploatacji należy zwiększyć ilość stosowanego preparatu.
W przemyśle spożywczym 1 litr Bio Dose na 800 litrów pojemności raz na 10 dni.
Konserwacja kanalizacji:
Dla zachowania drożnej i świeżej (bezzapachowej) kanalizacji wlać 50-100 ml do kratek lub syfonów ściekowych - najlepiej w okresie najmniejszych przepływów i pozostawić nie spłukując 1-2 razy na tydzień.
Typowe miejsca zastosowania:
  • Tłuszczowniki
  • Kratki ściekowe
  • Rury odpływowe zmywarek
  • Odpływy zlewozmywaków, pryszniców i umywalek
  • Odpływy z komór chłodniczych
  • Odpływy z bufetów wydawczych
  • Odpływy  kostkarek do lodu
  • Odpływy z basenów do mycia warzyw