Bio Clear

Silny biologiczny preparat do konserwacji układów kanalizacyjnych.
Badania Karta techniczna Karta charakterystyki
Bio Clear jest trwałym płynem zawierającym wyselekcjonowane mikroorganizmy i enzymy, które skutecznie rozkładają odpady typowo odprowadzane przez kanalizację kuchenną i w przemyśle spożywczym. Bio Clear jest dostosowany do użycia we wszystkich typach rur, zlewów, wąskich przewodów kanalizacyjnych, jak również do konserwacji i utrzymywania kolektorów i szamb, tłuszczowników i przydomowych oczyszczalni ścieków. Preparat jest trwały w warunkach właściwego przechowywania do momentu aktywowania przez wymieszanie z wodą.
Bio Clear działa w dwóch etapach:
Aktywowane wodą wolne enzymy szybko rozkładają odpady na cząsteczki łatwiej przyswajalne dla mikroorganizmów. Zapoczątkowana degradacja natychmiast poprawia przepustowość i unieszkodliwia przykrą woń.
W kolejnym etapie różnorodne grupy mikroorganizmów w preparacie Bio Clear kontynuują proces rozkładu rozbijając substancje stałe (takie jak tłuszcz, papier) na płyny i gazy.
Mała ilość (50 ml) Bio Clear zaaplikowana bezpośrednio do odpływu i pozostawiona na noc efektywnie odblokowuje wąskie przewody kanalizacyjne.
Regularnie stosowany jako środek zapobiegawczy, Bio Clear chroni przed osadzaniem się tłuszczu i innych osadów w rurach, tłuszczownikach, czy też kolektorach kanalizacyjnych.
Bio Clear może być wygodniejszy w dozowaniu dzięki automatycznej pompce wprowadzanej bezpośrednio do odpływu kanalizacyjnego. Efektywność użycia maksymalizuje się poprzez oczyszczanie osadów już u ujścia kratki.
Informacje techniczne:
Bio Clear zawiera enzymy
Lipolityczne (rozkładające tłuszcze)
Proteolityczne (materiał białkowy)
Amylolityczne (skrobia)
Cellulolityczne (celuloza)
Bio Clear zawiera grupy nieszkodliwych mikroorganizmów, około 50 milionów/ml. Bio Clear jest płynem o kremowym kolorze o lekkim zapachu drożdży i pH pomiędzy 6.5 - 7.5
Bio Clear jest trwały przez okres minimum 12 miesięcy, przechowywany w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w pokojowej temperaturze z dala od bezpośredniego słońca. Bio Clear nie jest szkodliwy, nie podrażnia.
Sposób użycia:
Wstrząsnąć przed otwarciem.
Wstępne stosowanie do tłuszczowników:
Wlać 500 ml do dowolnego (najlepiej najbliższego) ujścia prowadzącego do tłuszczownika i spłukać nie- wielka ilością wody. Stosowanie konserwacyjne do tłuszczowników:
W zakładach zbiorowego żywienia na 1 serwowany posiłek stosować 1 ml Bio Clear, czyli przy 50 posiłkach/dziennie - 50 ml. Przy zwiększonej eksploatacji należy zwiększyć ilość stosowanego preparatu.
W przemyśle spożywczym 1 litr Bio Clear na 1000 litrów pojemności raz na 10 dni.
Konserwacja kanalizacji:
Dla zachowania drożnej i świeżej (bezzapachowej) kanalizacji wlać 50 ml do kratek lub syfonów ściekowych - najlepiej w okresie najmniejszych przepływów - 1 raz na tydzień.
Typowe miejsca zastosowania:
  • Tłuszczowniki
  • Kratki ściekowe
  • Rury odpływowe zmywarek
  • Odpływy zlewozmywaków, pryszniców, umywalek
  • Odpływy z komór chłodniczych
  • Odpływy z bufetów wydawczych
  • Odpływy kostkarek do lodu
  • Odpływy z basenów do mycia warzyw